تهران - فردوس شرق - ساختمان پارسا - واحد 14
09124989918 - 02144248200

نقد چهارراه استانبول ، صددقیقه فاجعه!!!

یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷
بازدید : 2170 نفر

امشب فیلم مصطفی کیایی رو دیدم، در واقع آخرین فیلم کیایی که اکران شده! چهارراه استانبول متاسفانه یک فیلم بد از کارگردان مورد علاقه من بود. من با "بارکد" و "عصر یخبندان" حال کرده بودم اما چهارراه استانبول یک فاجعه بود!

- تقریبا هیچ شخصیتی در فیلم نمی بینیم، همه آدم‌ها سطحی هستند.

- فیلم در اندازه های فاجعه بزرگی مثل پلاسکو نیست !

- در حالی که انتظار میره فیلم کاملا درباره پلاسکو باشه و یک فیلم مهیج و غمبار باشه، شاید فقط در لحاظی که صحنه‌های واقعی از پلاسکو رو میبینیم، دل شکسته شویم! البته دیدن کلیپ‌های سقوط پلاسکو بدون هیچ ادیت و کارگردانی و ... هم غمبار است!

- این فیلم که برنده بهترین جلوه‌های ویژه بصری شده ، درست است که صحنه‌هایی رو توانسته بازسازی کنه اما باور اینکه در فیلم پلاسکو فرو میریزه پیش نمیاد.

- عدم نشان دادن چهره‌ای نزدیک به شهردار وقت تهران در شرایطی که او در آن روز در محل حادثه بود، مشکل را بیشتر میکرد.

- من شخصا جز در 2 یا 3 صحنه که چهره های سوخته ، خونین و در حال خفگی آتش‌نشان‌ها را دیدیم، هیچ حسی نسبت به اینکه این یک فیلم واقعی است و واقعا در آن لحظه پلاسکو در حال سقوط است نداشتم.

- سحر دولتشاهی تنها نقطه نیمه روشن این فیلم بود که با بازی نسبتا خوبش حتی توانست بهترین بازیگر نقش مکمل زن در جشنواره شود و نمیدانم چقدر این فیلم بدتر بود اگـــــــــــر سحر دولتشاهی نبود!

- از وسط ماجرا، به هیچ کجا! سردرگمی کارگردان در اینکه کجای این فاجعه را میتواند به لطف جلوه‌های ویژه بصری به نمایش گذارد مشکل را دوچندان میکرد.

- طنزهای به شدت بی ربط در فیلم ادم رو عصبی میکرد! اصلا قرار نیست هربار محسن و بهرام ترکیب خوبی باشند.

- شکست این فیلم در گیشه مسلم است! این فیلم 3 میلیارد هزینه ساخت داشته و کل فروش گیشه حتی 60 میلیون تومان هم بیشتر از هزینه‌ها نبوده! و شکست در گیشه یعنی "یک فیلم بد" !!! آن هم فیلمی که در مورد یک فاجعه دراماتیک و غمبار در تهران روی داده و 1000 روز هم از آن نمیگذرد...

در کل اگـــــــــــر چهارراه استانبول، سه راه آذری میشد و اصلا در اون پنجشنبه اتفاق رخ نمیداد، چه چیزی از فیلم کم میشد ؟! هیچ!!!

متاسفانه کیایی یک فاجعه را در قاب یک عشق خاله‌زنکی در فیلمش به بیننده قالب کرد! من شخصا امیدوارم دیگه این مدل اشتباه رو از از کیایی عزیزم نبینم... و در نهایت امیدوارم یه روزی، یه کسی پیدا بشه که بتونه ابعاد فاجعه پلاسکو رو در پرده نقره‌ای به نمایش بکشه


شاید اگر کیایی سه میلیارد را در حساب یک ساله میخواباند، 10 میلیون کمتر سود میکرد، اما حداقل یک ایده ناب ، یک فاجعه بزرگ برای تهران را اینطور خراب نمیکرد....

توئیت های من ...

جمعه 25 خرداد 1397 : آقا دانیال هم به دنیا اومد .... عکس هاشو میذارم :D
جمعه 03 فروردین 1397 : سال 96 هم تموم شد ! انشالله سال 97 بهتر باشه !
چهارشنبه 04 بهمن 1396 : یه کار پیدا کردم . تو مهدکودک :)) روحیه مثبت هم میگیره آدم
سه شنبه 26 دی 1396 : از کلمه رئیس متنفرم، رئیس‌ها فقط نق میزنند! برای ضعف‌های خود دیگران را میکوبند، چون رئیس هستند... رهبر باید بود.
دوشنبه 04 دی 1396 : نفس نفس ... چه درد آور که اثار پیری در صدای آقای صدای ایران موج میزنه :( نکن امروز را فردا ، دلم افتاده زیرپا ...

آخرین پروژه ها

طراحی وب

از 16 سالگی در سال 82 طراحی وب را در خانه تئاتر ایران آغاز کردم. امروز با بیش از یک دهه تجربه کاری آماده ارائه انواع خدمات طراحی وب هستم

توسعه دهنده وب

برنامه نویسی را با زبان #C در سال 1385 آغاز کردم. بیش از یک دهه است که تجربیات فراوانی در زمینه برنامه نویسی تحت وب به دست آوردم. .

فروش هاست

هرگز از جایی هاست نخریدم. در همان سال 82 با یک نمایندگی فروش شروع کردم و بعدها آن را تبدیل به سرور کردم و امروز بیش از 5 سرور در اختیار دارم.

تجربیات آرمان امیراحمدی

 • خانه تئاتر ایران
  توسعه دهنده وب 1382-1385
  دوران طلایی کارهای فرهنگی و فن آوری اطلاعات من به اوایل دهه 80 برمیگردد. جایی که در کنار بزرگان تئاتر ایران یعنی آقایان ایرج راد ، عزت الله انتظامی و کیومرث مردای در بخش روابط عمومی خانه تئاتر فعال بودم و سایت خانه تئاتر را مدیریت میکرد.
 • فن آوری اطلاعات نگاه
  مدیر فنی و پشتیبان سرور 1386-1388
  بعد از خانه تئاتر یک سال سرگرم کنکور و دانشگاه شدم. سپس به شرکت فن آوری اطلاعات نگاه پیوستم و به عنوان پشتیبان سرور و مدیر فنی فعالیت خود را آغاز کردم.
 • فن آوری اطلاعات آریا
  مدیر بخش برنامه نویسی 1388 تا امروز
  بعد از دو سال فعالیت به شرکت دیگری پیوستم که وظیفه برنامه نویسی سایت ها را عهده دار شدم. ساخت برنامه مدیریت محتوا CMS اختصاصی در این شرکت تنها وظیفه ی من بود. بعد از مدتی به توسعه آن برنامه مدیریت محتوا پرداختیم.
 • پژوهشگاه نیرو
  مدیر بخش برنامه نویسی 1389-1391
  طراحی ، پیاده سازی و توسعه وب سایت پژوهشگاه نیرو زیر نظر مهندس پژمان فخیمی، مدیر فن آوری اطلاعات وقت پژوهشگاه
 • دیدپویا
  مدیر بخش برنامه نویسی 1394 تا امروز ...
  در سال 1394 با شرکت دیگری آشنا شدم که در بخش برنامه نویسی وب بسیار ضعیف بود و قصد ارائه خدمات در این عرصه را داشت. همکاری با این شرکت همچنان ادامه دارد.
 • مهندسین ستایش
  مدیر گروه مندسین ستایش 1393 تا امروز ...
  در سال 1393 مجموعه مهندسین ستایش را پایه نهادم تا خودم به صورت مستقیم به ارائه برنامه نویسی وب بپردازم.